Screeningové vyšetření zraku dětí

Vážení rodiče,

po roce vám opět nabízíme možnost SCREENINGOVÉHO VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ přímo v naší MŠ a ZŠ, které proběhne 9. 10. 2023 v 8.00 hod v MŠ a v 9.00 hod. v ZŠ.

O co se jedná? 
– Preventivní screeningové vyšetření zraku přístrojem PLUSOPTIX A09 – bezkontaktní vyšetření, které lze provádět již od 6 měsíců věku dítěte.
– Vyšetření je rychlé, nenáročné, šetrné a obě oči jsou vyšetřovány současně.
– Screeningové vyšetření zraku umožňuje odhalit řadu očních vad např:

  • Amblyopie – tupozrakost
  • Strabismus – šilhání
  • Myopie – krátkozrakost
  • Hypermetropie – dalekozrakost
  • Astigmatismus.

Vyšetření je vhodné provádět minimálně 1x ročně, protože zrak se neustále vyvíjí a mění. Po vyšetření obdrží každé dítě odbornou zprávu s vyhodnocením měření pro rodiče, případně pro očního lékaře – při pozitivním nálezu je dítě doporučeno k očnímu lékaři. Screeningové vyšetření zraku je doplněno tzv. zakrývacím testem, zkouškou konvergence a motility.

Poplatek pro rodiče za vyšetření je 200,- Kč.
Vyšetření provede Mgr. Andrea Košťálová, Ph.D. – ortoptista a optometrista.
V případě zájmu se prosím nahlaste u třídních učitelek. 

 

 

 

 

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...