CESTA, NECESTA, POZNÁVÁME ŘEMESLA – BOSONOHY

Projekt Cesta, necesta, poznáváme řemesla, je zaměřený na seznámení dětí s řemesly, se kterými v této moderní době nepřijdou tak často do styku .

Ve čtvrtek 22.11.2018 jsme se s dětmi vydali na návštěvu střední školy SOU Bosonohy. Páni mistři a paní mistrová ze stolařské a truhlářské dílny si společně se studenty pro nás připravili zajímavé aktivity. Děti si za dopoledne vyzkoušely vyřezávání lodičky z balzy, navrtaly si otvor na stěžeň a vyrobily si plachtu, bez které by loďka nemohla fungovat. Na dalším zastavení si děti obrousily dřevěné autíčko a za pomoci zkušenějších si přidělaly osky a přilepily kola, jinak by jim autíčko přece nejezdilo. Další zastavení bylo náročné na přemýšlení, poskládat hlavolam není opravdu nic jednoduchého! A k tomu ještě to zvláštní puzzle, to byla fuška. Naštěstí to bylo logo Komety, což kluci dobře znali. A protože byly děti zručné, dostaly za úkol poskládat opravdové odrážedlo, na kterém se nakonec mohli povozit.

Moc se nám náš výlet líbil a už se těšíme na další putování za řemesly.

Více fotek naleznete v naší fotogalerii 🙂

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...