Informace k zahájení nového školního roku V MŠ

3. 7. 2020
Vážení rodiče,

i když prázdniny teprve začaly, přichystali jsme si pro Vás shrnutí důležitých informací k novému školnímu roku.

Slavnostní zahájení školního roku MŠ bude 27. 8. v 16.00 hod. na zahradě MŠ. Tato akce se týká všech dětí (nastupující jak do Syrovic, tak do Sobotovic).
Tak jako každý rok zde proběhne oficiální rozdělení dětí do tříd a seznámíte se s učitelkami, které se budou o Vaše děti starat.

Jak jsme již informovali, příští rok budou v naší školce dvě třídy předškoláků, a to
třída Včeliček, kterou povedou paní učitelky Kája Strouhalová a Anička Pelikánová
třída Mravenečků, kde se na děti těší paní učitelky Naďa Stulíková a Nela Dvořáčková.

Ve smíšených třídách se o děti postarají:
třída Motýlků paní učitelky Evička Kubíková a Ljuba Nachtigalová
třída Berušek paní učitelky Růženka Lukášková a Dianka Ancová
třída Světlušek paní učitelky Katka Rausová a Romana Bendová.

Bylo zvykem, že na zahájení rodiče obdrželi seznamy s hygienickými a výtvarnými potřebami – od nového školního roku se toto pravidlo ruší.
Veškeré tyto potřeby se budou nově kupovat rovnou ze školkovného, které je pro ŠR 2020/2021 stanoveno na 500 Kč/měsíčně.

Peníze se budou vybírat už jen na nadstandardní akce typu plavání, výlety či kulturní představení.
Co za akce se na nový školní rok plánuje, se dozvíte na třídní schůzce, která proběhne dne 27. 8. bezprostředně po slavnostním zahájení.

CO je potřeba pro děti DO ŠKOLKY zajistit:
přezůvky do třídy – s pevnou patou (z bezpečnostních důvodů nevhodné pantofle a boty Crocs)

hrníček – na celodenní pitný režim – řádně označený (např. zespodu lihovým fixem)

Oblečení:
do třídy – pohodlné oblečení, které si samo svlékne i oblékne – např.: tepláčky do gumy, kraťasy, punčocháče, děvčátka – legínky, sukýnku

na pobyt venku – oblečení podle aktuálního počasí a ročního období, vhodná obuv, kterou si zvládne obout + zapnout a zout

náhradní oblečení na výměnu: oblečení do třídy, spodní prádlo, ponožky, punčocháče – na výměnu v případě znečištění

Pro TIP: Jelikož při vzdělávání dětí dbáme i na estetiku, budeme rádi, když s námi budete spolupracovat. Při plánování oblečení pro Vaše děti se zamyslete, v jakém oblečení byste se cítili dobře vy. Tatínkové ve vytahaných punčoškách by asi do práce také nevyrazili.

na odpočinek pyžamo nebo košilka + plyšáček!! U plyšáčků dbejte na hygienu, tak jako pyžamko si děti každý pátek odnáší domů na praní, berte si na čištění i plyšáčka. Děti je rády pusinkují, muchlají, žužlají apod.!!

hračky do MŠ děti nenosí!!! (pouze plyšáčka na odpočinek či překonání adaptačních obtíží).

• Dítě by mělo být zvyklé jíst všechny běžné potraviny – pokud má dítě problémy s jídlem v domácím prostředí, nelze očekávat, že se to ve školce naučí. Pokud dítě nějaké jídlo vyloženě odmítá, je dobré to sdělit paní učitelce na třídě- sledujte jídelníčky. A ještě jedna dobrá rada. Vyvarujte se před dítětem říkat: „dnes máte toto jídlo, to ty nejíš“. A nebo při předávání do třídy: „toto Vám jíst nebude“. Mnohdy nás děti dokážou překvapit.

Všechny věci svých dětí řádně podepište či jinak označte !!!!

Přejeme Vám pohodové prázdniny, plné zážitků a smíchu 🙂
Kolektiv MŠ

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...