Inkaso – nejčastější dotazy

Vážení rodiče a strávníci,

jelikož se hromadí spousty dotazů k nově zaváděné inkasní platbě za školní stravování, chtěli bychom tímto zodpovědět ty nejčastější.

Musím nějak speciálně žádat banku o inkasní platbu?
– můžeme Vás ubezpečit, že to není nic složitého. Nemusíte do banky ani chodit. Vše se dá vyřešit v rámci elektronického bankovnictví v pohodlí domova. Celá akce trvá minutu. Na svém účtu zadáte v trvalých platbách povolení k inkasu, kde si stanovíte finanční limit pro platbu. Doporučujeme limit zvážit, ať částka není nižší než finální měsíční platba.

Nejvyšší možné platby v MŠ jsou:
děti s odkladem, které dosáhnou do 31.8.2019 7 let – 943 Kč /měsíc (stravné)
předškoláci – 828 Kč /měsíc
dítě mladší – 1128 Kč /měsíc (stravné + školkovné)
Nejvyšší možné platby v ZŠ jsou:
žáci do 10 let – 529 Kč /měsíc
žáci, kteří do 31.8.2019 dosáhnou 11 let – 575 Kč/měsíc

Pokud máte více dětí a platíte vše z jednoho účtu, je potřeba jednotlivé částky sečíst a jako finanční limit zadat součet těchto plateb.

Může si škola strhnout libovolnou částku?
– nemůže. Trvalé platby pro inkaso se budou párovat přímo s našim jídelním systémem. Tzn. Odebere se pouze ta částka, kterou budete mít v záznamu odebraných jídel. Zde je nutné včas odhlašovat stravné, což je do 15 hodin předešlého dne. Odhlásit jídlo můžete těmito způsoby: osobně na našich webových stránkách, e-mailem, sms, nebo přímo u vedoucí školní kuchyně paní Fialové.
Kontrolu částky za odebranou stravu je možno vidět přímo pod Vašim účtem na webových stránkách, nebo osobně konzultovat s paní Fialovou, která Vám sdělí podrobné vyúčtování konkrétní částky.
Škola není podnikatelský subjekt, a jakožto příspěvková organizace nemá zisk v hlavní činnosti. Proto každá částka, která je na účtě či v pokladně vykázána, musí být transparentní. Každá částka navíc, která není důvodně podložená, je brána jako neoprávněné obohacování organizace.

Strhává se platba zpětně?
– v září je platba strhnutá na počet dní v měsíci, tzn. plnou částkou. Částka bude strhávána vždy k 10 dni daného měsíce. Pokud dojde k neodebrání stravy např. z důvodu nemoci či jiné absence, automaticky se o to poníží částka v následujícím měsíci.

Může někdo přes inkaso vidět ostatní pohyby na mém účtu?
– nemůže. Škola zadává pouze příkaz pro odebrání konkrétní částky. Částku změnit libovolně nelze, Váš účet je pro ostatní transakce či jakékoliv pohyby na Vašem účtu nepřístupný.

Proč se vůbec platba inkasem zavádí?
– na každém konci školního roku se škola potýkala s přeplatky stravného, což je bráno jako neoprávněné obohacování školy, nebo naopak s dlužnými částkami, které se ne vždy podařilo vyrovnat (a to i po opakované výzvě, nabídkou splátkového kalendáře a pod.) Velkou výhodou platbou inkasem je odbourání obou výše uvedených variant. Inkasní platba ulehčí život i Vám. Nemusíte každý měsíc myslet na platbu stravného, či byla-li včas odeslána. Systém to dělá za Vás. A co víc, zaplatíte přesnou částku, za odebrané stravné/školkovné.

Pokud máte stále z tohoto způsobu platby obavy, budeme rádi, dáte-li o sobě vědět. Chápeme, že každá novinka takového charakteru přináší spousty otázek a obav. Předchozí systém Vám z nějakého důvodu více vyhovoval. Nebráníme se otevřené debatě tak, aby byla vzájemná shoda na obou stranách. Nebojte se a ozvete se. Společně určitě najdeme výhodné řešení konkrétního problému.

Vedení školy

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...