“Jižní Morava čte” – literárně-výtvarná soutěž

Pro podporu zkvalitnění našich žáků ve čtenářské gramotnosti jsme se opět zapojili do regionálního projektu „Jižní Morava čte“, pořádaného Obecní knihovnou Ořechov, který je financován Jihomoravským krajem. Do soutěže se přihlásilo 61 dětí, odevzdáno bylo 27 soutěžních prací z šesti soutěžních kategorií:

I. Literární soutěž (8-10 let)
II. Literární soutěž (11-15 let)
III. Výtvarná (4-7 let)
IV. Speciální literárně výtvarná: soutěž pro kolektivy (8-15 let)
V. Audiovizuální: soutěž pro kolektivy (8-15 let)
VI. Výtvarná: soutěž pro kolektivy (4-7 let)

A jak si naše děti vedly? 🙂
III. kategorie výtvarná, 4 – 7 let:
1. místo Jan Zahradník, 1. A
2. místo Daniel Vojvoda, 1. A
3. místo Daniel Kubiš, 1. A

IV. kategorie liter.-výtvarná, 8 – 15 let, kolektivy:
1. místo Elen Klíčníková a Adéla Jandlová, 5.třída
2. místo Martin Duchoň, Tobiáš Kučera, Pavel Šenkýř, 5.třída
3. místo Kryštof Marvan, Tomáš Vacula, Alexander Kupriyanov, Lucie Dürböcková, 5.třída

VI. kategorie výtvarná, 4 – 7 let, kolektivy:
2. místo Marek Zábrša a Šimon Marvan, 2.třída
3.místo Vojtěch Mitura, Kristián Kostovčík, Petr Smetana, 2.třída

Všechny vítězné práce postoupily do krajského kola – Moravské zemské knihovny v Brně.

Dětem moc děkujeme za vynikající reprezentaci školy 🙂

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...