Klub zábavné logiky a deskových her

Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ

II. pololetí školního roku 2016 / 2017

Vedení kroužku: Mgr. Jana Hlaučová
Mgr. Věra Heydová

V naší skupině bylo celkem 14 dětí 3. až 5. ročníku. Setkávali jsme se každý čtvrtek od 13. 00 do 14. 30 hod. Schůzky probíhaly od 9. 2. do 8. 6. 2017.

V klubu jsme hráli různé logické a strategické hry, které rozvíjely myšlení, soustředění, logiku, představivost a strategii.
Mezi nejoblíbenější hry celého klubu patřilo pro děti neznámé Carcassonne.
Jedná se o jednu z celosvětově nejoblíbenějších stolních her a naši žáci si ji rychle oblíbili. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem města Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání.
Během schůzek jsme postupně přidávali rozšíření této hry – Hostince a katedrály, Kupci a stavitelé, Princezna a drak a Věž.
S přidávanými rozšířeními se hra stávala obtížnější a zajímavější. Děti si však s pravidly velice dobře poradily a staly se i pro nás dospělé kvalitními spoluhráči.
Žákům se klub velice líbil a rádi se v něm setkávali.

Fotogalerie ZŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

ŠVP – střípky z dnů

ŠVP – střípky z dnů

Den pátý - PÁTEK 🙂  Dnes už žádná rozcvička... Jde se balit!  Fáze č. 1 - ven z postelí 🙂  Fáze č. 2 - kufry ven 🙂 My vám ty medaile přivezeme!!! A co ještě podnikneme do oběda?   ...