Lyžařský výcvik – 26. 2. – 2. 3. 2018

Informace pro PRO RODIČE přímo od TJ SPORT Němčičky

CO SI MŮŽEME PRO DÍTĚ PŮJČIT?
Půjčujeme lyže, boty, lyžařské helmy a hole.
Nepůjčujeme oblečení ani lyžařské brýle.

Půjčovné lyžařského vybavení:

(K)kompletní vybavení (lyže, lyžařské boty,helma) 100 Kč / den
(B)lyžařská obuv 50 Kč / den
(L)lyže 50 Kč / den
(H)helma 30 Kč / den
(O)hole půjčují se dle potřeby

KDY SI MÁME PŘIJÍT PŮJČIT?
Vybavení půjčujeme výhradně v sobotu a neděli, které těsně předchází výcviku – dříve nemáme co půjčovat, vybavení mají půjčené děti z předcházejí školy
Doporučený čas pro vypůjčení po oba dny je od 9:00 do 12:30 z důvodu menšího provozu v půjčovně. V pozdějších časech je třeba počítat s čekací lhůtou i 1 hodinu.

CO MUSÍM MÍT S SEBOU PŘI PŮJČOVÁNÍ?
Při půjčování je nutná přítomnost dítěte, kterému se vybavení půjčuje – měříme, vážíme apod. Doporučujeme vzít s sebou ponožky, ve kterých bude dítě lyžovat – vybereme tak přesněji sedící botu. Současně doporučujeme mít s sebou kuklu nebo jen tenkou čepici pro zkoušení helmy, žádný kulich s bambulí se do helmy nevejde.
Pokud má dítě vlastní boty/lyže a bude tak půjčovat jen část výzbroje, je pro přípravu půjčovaného kusu nutné vlastní vybavení přinést s sebou.

LZE PŮJČENÍ PŘEDEM REZERVOVAT?
Vybavení není možné rezervovat předem ani telefonicky ani mailem, vše řešíme na místě.

CO SE ZAPŮJČENÝM VYBAVENÍM?
Zapůjčené vybavení zůstává v půjčovně, vše připravené si vyzvedne dítě v pondělí před zahájením vlastní výuky.
Veškeré vybavení zůstává po celý týden v úschovně areálu, v pátek děti vše vrací do půjčovny hromadně (a to všechny zapůjčené kusy současně).

JAK ZAPLATÍME?
Platba za půjčované vybavení se řeší prostřednictvím školy vždy v pátek při skončení výuky – seznamy s cenami půjčovného obdrží učitelé dle skutečnosti a o částce k úhradě informují rodiče v průběhu výukového týdne. Sdělenou částku je tak nutné doručit učitelům nejpozději v pátek před odjezdem dětí na výcvik.

A ještě několik dobrých rad a doporučení:
Při přípravě oblečení pro děti na výcvik mějte na paměti, že Vaše ratolest se bude celou dobu hýbat a ne sedět na sněhu. Dejte proto dětem raději několik tenčích vrstev, aby si je mohly sundat.
Přibalte dětem minimálně náhradní rukavice a ponožky. V případě zhoršeného počasí i další oblečení.
Nedávejte dětem šálu, jedná se o nebezpečnou část oblečení, při jejím rozvázání může dojít k uškrcení. Existuje velké množství vhodnějších doplňků – rolák, návlek na krk, apod.
Podepište dětem jejich věci a seznamte je s tím, co jim balíte – nebude tak docházet k nechtěným záměnám – ani instruktoři, ani učitelé nemůžou zkontrolovat vždy všechny věci všech dětí.
Věci dětem balte do jednoho prostorného batůžku nebo tašky, které lze zavřít. Náhradní oblečení tak s menší pravděpodobností někde vytratí a ještě zbude dost prostoru na případně sundané svršky za teplejšího počasí.
Děkujeme za spolupráci.
zaměstnanci a instruktoři TJ SPORT Němčičky, z.s.

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...