Objev chutě světa – ALPY

Milé děti, milí strávníci, 

že jste nestihli o jarních prázdninách vyjet nikam do hor?  Nevadí! My vezmeme do Alp alespoň vaše chuťové buňky 😉 A ne jen tam! Celé druhé pololetí budeme takto společně cestovat a ochutnávat dobroty napříč světem. Každý měsíc pro vás připravíme speciální menu, které bude zacílené na jeden konkrétní stát/oblast. Navíc ve školní jídelně můžete postupně sledovat na vyvěšené mapě, které země jste se svými chutěmi už navštívili 🙂 a také se dozvědět o daném místě něco víc.

Začíná se už 21. 2. 2024 – A co vás čeká? 

  • Polévka alpských pastevců 
  • Gnocchi se špenátem, sýrovou omáčkou a kuřecím masem 
  • Vídeňský sacher s meruňkovým džemem a kakaovou polevou

DOBROU CHUŤ PŘEJE TÝM ZE ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 😉

  

Fotogalerie ZŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

ŠVP – střípky z dnů

ŠVP – střípky z dnů

Den pátý - PÁTEK 🙂  Dnes už žádná rozcvička... Jde se balit!  Fáze č. 1 - ven z postelí 🙂  Fáze č. 2 - kufry ven 🙂 My vám ty medaile přivezeme!!! A co ještě podnikneme do oběda?   ...