Poohlédnutí za létem – příměšťáky

Léto už sice bohužel skončilo, ale mrkněte na pár fotek pro připomenutí dobré nálady z našich příměšťáků 🙂

Letos se děti měly možnost vyřádit na třech táborech: Z pohádky do pohádky, Piráti a Cesta do vesmíru.

Z pohádky do pohádky:
Počasí nám víc než přálo. Plně jsme využili letních teplot, sportovali, hráli, vyráběli:-). A pro osvěžení v parném létu jsme se nebáli ani zabojovat s vodními balónky:-). Na výlet jsme se vydali do našeho krajského města, Brna, kde jsme obdivovali památky a také plnili různé úkoly.. Na závěr jsme vyrobili krásnou perníkovou chaloupku, kde už chyběla jen ta ježibaba! Ta se naštěstí neobjevila;-).

Brněnský drak 🙂

A jedna perníková chaloupka 😉

Piráti:
Jako správní piráti jsme ve své kocábce vyrazili přes překážkovou dráhu, vyrobili si svoji vlajku a neváhali jsme použít i “dělové koule” při napadnutí svého nepřítele ;-). Vydali jsme se také na dobrodružnou výpravu, která nás zavedla za jedním zapomenutým pirátem. Dokonce i poklad jsme objevili!:-)

Naše pirátské menu 😀

Tady si vyrábíme svoji vlajku

Cesta do vesmíru:
Naše vesmírné putování plné her, zážitků a nových vědomostí bylo završeno návštěvou úžasné výstavy Cosmos Discovery. Výstava vznikla ve spolupráci s americkou NASA, kde na velké ploše bylo k vidění spoustu zajímavých exponátů. Děti si mohly vyzkoušet, jaké je to být “uvězněn” ve skafandru, jak se sedí v pilotní kabině raketoplánu, uviděly, jak vypadají skutečné meteority, vesmírné stanice a spoustu jiného. Mimo to samozřejmě nesměly chybět úkoly, při jejichž vyplňování se děti dozvěděly další zajímavé informace.

Naše vesmírná výprava 😀

Počasí nás trošku potrápilo ke konci týdne, kdy se nás dokonce snažila zastrašit jedna bouřka. My jsme se ale nedali! Hromy, blesky, nic nám nevadilo, proskotačili jsme se až do sluníčka :-). A samozřejmě nemohla chybět ani návštěva místní cukrárny…

Více fotek naleznete v naší fotogalerii..

Doufáme, že si děti všechno pořádně užily a že se s námi těší na další dobrodružství! Dokonce ani nemusí čekat na letní prázdniny, příští příměšťák se uskuteční již o JARNÍCH PRÁZDNINÁCH!!! 🙂

Fotogalerie ZŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

ŠVP – střípky z dnů

ŠVP – střípky z dnů

Den pátý - PÁTEK 🙂  Dnes už žádná rozcvička... Jde se balit!  Fáze č. 1 - ven z postelí 🙂  Fáze č. 2 - kufry ven 🙂 My vám ty medaile přivezeme!!! A co ještě podnikneme do oběda?   ...