Povolání a řemesla ve školce

V mateřské škole se po celý rok seznamujeme s různými tématy, které pro nás připravují paní učitelky tak, aby pro nás byla zajímavá a zároveň naplňovala náš školní vzdělávací program.

V minulých dnech jsme seznámily s různými profesemi a řemesly. A protože se nejvíce naučíme to, co si sami vyzkoušíme, připravily nám paní učitelky zajímavé činnosti. U Mravenečků jsme si, mimo jiné hry, zahrály na chemiky a vyzkoušely jsme si pokus se zapouštěním barev od lentilek. Pokus se podařil, naše laboratoř nevybouchla a my se pěkně bavily. U Včeliček jsme si zahrály na kadeřníky. Nebojte, nestříhaly jsme si svoje vlasy, ale vyrobily jsme si papírovou hlavu s nalepenou vlnou jako vlasy a ty jsme si zastřihly a upravily do účesu. A na vycházce jsme měly možnost pozorovat řemeslníky, kteří opravovali střechu a pracovali se zajímavým nářadím.

Celé téma jsme zakončily projektovým dnem, kdy jsme se seznámily s instalatérským řemeslem. Měly jsme možnost si trubky a kolena poskládat a vyzkoušet, jestli naše odpadní potrubí opravdu funguje. To byla legrace, když jsme do potrubí pustily kuličky a ony se opravdu na konci vykutálely ven. A abychom téma vkusně ukončily, zahrály jsme si na malíře a vymalovaly si okna u Včeliček.

Tak teď už snad známe většinu řemesel a můžeme se zase učit něco nového.
Fotky z této akce jsou již nyní ve fotogalerii.

Vaše děti z předškolních tříd 🙂

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...