SCREENINGOVÉ VYŠETŘENÍ ZRAKU V MŠ

Vážení rodiče,

po roce vám opět nabízíme možnost SCREENINGOVÉHO VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ přímo v naší MŠ.

O co se jedná? 
– Preventivní screeningové vyšetření zraku přístrojem PLUSOPTIX A09 – bezkontaktní vyšetření, které lze provádět již od 6 měsíců věku dítěte.
– Vyšetření je rychlé, nenáročné, šetrné a obě oči jsou vyšetřovány současně.
– Screeningové vyšetření zraku umožňuje odhalit řadu očních vad např:

  • Amblyopie – tupozrakost
  • Strabismus – šilhání
  • Myopie – krátkozrakost
  • Hypermetropie – dalekozrakost
  • Astigmatismus.

Vyšetření je vhodné provádět minimálně 1x ročně, protože zrak se neustále vyvíjí a mění. Po vyšetření obdrží každé dítě odbornou zprávu s vyhodnocením měření pro rodiče, případně pro očního lékaře – při pozitivním nálezu je dítě doporučeno k očnímu lékaři. Screeningové vyšetření zraku je doplněno tzv. zakrývacím testem, zkouškou konvergence a motility.

Poplatek pro rodiče za vyšetření je 200,- Kč.
Vyšetření provede Mgr. Andrea Košťálová, Ph.D. – ortoptista a optometrista.
V případě zájmu se prosím nahlaste u třídních učitelek. 

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...