ŠD – Obora Holedná

Vážení rodiče,

jak jsme Vás již v průběhu září informovali, ve středu dne 30.9.2020 se uskuteční výlet školní družiny do obory Holedná v Brně.

Pro ty žáky, kteří se exkurze neúčastní, bude družina zajištěna do 14:00 hod.

Pro úplnost níže uvádíme souhrnné informace týkající se výletu:

1. a 2. třída – oborou Holedná nás provede Markazín – sele divočáka. Spolu s ním zažijeme setkání s dalšími lesními obyvateli. Hravě se naučíme rozlišovat vysokou zvěř podle paroží, zjistíme, kolik měří a jak krmí své mladé strakapoud, do krabičkových lup zkusíme odlovit lesní bezobratlé. Na závěr nás čeká pozorování divokých prasat.

3. a 4. třída – co umí a jak funguje lesní ekosystém a co se stane, když do něho svou činností zasáhne člověk?
Žáci pracují ve skupinách metodou potvrzujícího bádání s využitím terénních nezbytností: dalekohledu, lupy, mikroskopu a pomůcek na odlov bezobratlých živočichů.

Odjezd od školy ve 12:00 hod, návrat cca v 16:30 hod.

S SEBOU: Vhodné oblečení + sportovní obuv, pláštěnka, pití a svačina
Děti mohou vzít zvířátkům mls – jablko či staré pečivo.

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...