ŠD – Obora Holedná

Vážení rodiče,

jak jsme Vás již v průběhu září informovali, ve středu dne 30.9.2020 se uskuteční výlet školní družiny do obory Holedná v Brně.

Pro ty žáky, kteří se exkurze neúčastní, bude družina zajištěna do 14:00 hod.

Pro úplnost níže uvádíme souhrnné informace týkající se výletu:

1. a 2. třída – oborou Holedná nás provede Markazín – sele divočáka. Spolu s ním zažijeme setkání s dalšími lesními obyvateli. Hravě se naučíme rozlišovat vysokou zvěř podle paroží, zjistíme, kolik měří a jak krmí své mladé strakapoud, do krabičkových lup zkusíme odlovit lesní bezobratlé. Na závěr nás čeká pozorování divokých prasat.

3. a 4. třída – co umí a jak funguje lesní ekosystém a co se stane, když do něho svou činností zasáhne člověk?
Žáci pracují ve skupinách metodou potvrzujícího bádání s využitím terénních nezbytností: dalekohledu, lupy, mikroskopu a pomůcek na odlov bezobratlých živočichů.

Odjezd od školy ve 12:00 hod, návrat cca v 16:30 hod.

S SEBOU: Vhodné oblečení + sportovní obuv, pláštěnka, pití a svačina
Děti mohou vzít zvířátkům mls – jablko či staré pečivo.

Fotogalerie ZŠ

ŠVP – střípky z dnů

ŠVP – střípky z dnů

Den pátý - PÁTEK 🙂  Dnes už žádná rozcvička... Jde se balit!  Fáze č. 1 - ven z postelí 🙂  Fáze č. 2 - kufry ven 🙂 My vám ty medaile přivezeme!!! A co ještě podnikneme do oběda?   ...

Výlet 2. třídy a 3.B – ZOO Brno

Výlet 2. třídy a 3.B – ZOO Brno

Včera byli naši druháci a třeťáci navštívit brněnské ZOO. Určitě si donesli spousty legračních historek a zážitků, jak už to na takových výletech bývá 🙂  . A i když jsme s nimi všichni nebyli, můžeme alespoň pomocí momentek nasát tu dobrodružnou atmosféru,...

Momentky z bruslení

Momentky z bruslení

Vážení rodiče,   kurz bruslení nám skončil a jak si to děti letos užily? Zde je pár dostupných momentek 🙂 Jelikož odezva na tento kurz byla velmi pozitivní, uspořádáme bruslení určitě i příští rok 🙂 ...