Škola v přírodě – den třetí

Počasí sice nespolupracuje vždy, jak by člověk chtěl, ale zábava se dá dělat i vevnitř. Alespoň se může prozkoumat, co se skrývá v různých zákoutích, předvést spolužákům veselý taneček, nebo odhalit šifru. A co teprve, když se setmí a pustí se hudba… to je pak pravé vzrůšo 🙂

A jak to teda probíhalo?

Ráno rozcvička, hygiena, úklid a snídaně formou svédského stolu.
Dopoledne jsme vyrazili k pramenu Benešky. Procházka to byla docela svižná do kopečka a cesta nám trvaladocela dlouho . K obědu jsme přišli o něco později. Oběd – knedlo vepřo zelo.
Po poledním klidu začal animační program. Musel být opět přizpůsobený vnitřním prostorám, protože venku pršelo. Týmy chodily po stanovištích a plnily různé úkoly. Některé na čas. Děti se ocitly v časen indiánů a kovbojů.
1.chůdy na provázku – hra na čas celého týmu
2.“střelba šípem na zajatce“ – shazování kelímku z hlavy míčkem
3. skoky v pytlích
4. Kimova hra – zapamatování si určitých předmětů
5.Vylušti vzkaz – morseovka
6. Jízda na koni – na zádech spolužáka
7.Šifry
8. Hádanky – Do šatů mě nabíráš,
Pak přede mnou zavíráš.
V teple pro mne slzí oči,
Vše se za mnou venku točí,
Beru z hlavy klobouky,
Nepouštěj mě do mouky.
Uhodnete? 😀

9. Šifra za matematických příkladů
10. skákání přes švihadlo – indiáni utíkají ze zajetí
11.Indiánským jazykem – pozdrav slunci
Po večeři –rizoto- následovala soutěž Ceres hledá talenty. Přihlásilo se několik tanečních skupin i jednotlivců, vypravěči, kouzelník, džudista, i gymnastka. Hlasovala odborná porota i diváci. Následovala diskotéka.
Po večerce přišlo překvapení. Stezka odvahy. :-O
I přes počáteční obavy a strach, všechny děti zvládly tuto zkoušku na jedničku.

Více ve fotogalerii 😉

Fotogalerie ZŠ

Družina – Fotogalerie 2019

Družina – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="25" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...