Ukliďme Česko – ukliďme Syrovice

Stejně jako v loňském roce se naše škola a školka zapojily do celorepublikové akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko, a to v pátek 29. září. Děti se sešly na první vyučovací hodinu ve svých třídách s třídními učiteli, popovídali si o smyslu této akce, byli poučeni o bezpečnosti při úklidu veřejných prostor obce a obdrželi ochranné rukavice a sběrné pytle na odpad. V devět hodin, po oschnutí rosy, se všichni vydali do určených prostor napřič celou obcí, které během dopoledne zbavili odpadků – 22 pytlů, což dělá cca 450 Kg odpadu!!! O ten se pak postarala obec a všechny pytle odvezla a uklidila.

Fotogalerie ZŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

ŠVP – střípky z dnů

ŠVP – střípky z dnů

Den pátý - PÁTEK 🙂  Dnes už žádná rozcvička... Jde se balit!  Fáze č. 1 - ven z postelí 🙂  Fáze č. 2 - kufry ven 🙂 My vám ty medaile přivezeme!!! A co ještě podnikneme do oběda?   ...