Veselé Velikonoce

Z důvodů blížících se svátků jara už zítra začíná všem školním dětem volno. Pečete beránky či barvíte vajíčka? Chodí chlapci s proutky za děvčaty? A proč se to všechno dělá?

Symboly Velikonoc
Velikonoční beránek prý připomíná Beránka božího, vajíčko je již od pradávna považováno za symbol plodnosti, úrodnosti, života, narození i vzkříšení. Zajíček prý tajně roznáší velikonoční vajíčka. Kočičky (tedy květy vrby jívy) se světily a bývaly považovány za lék proti bolení v krku a zimnici, přidávaly se i krávám do krmení, aby dobře dojily.
A konečně pomlázka – děvčata se vyplácela proto, aby byla zdravá, veselá, pilná a svěží tak, jako je pružný, svěží a ohebný mladý vrbový proutek.

Ať už strávíte Velikonoce s kamarády nebo v klidu v kruhu rodiny, přejeme vám, aby se vydařily!

Veselé Velikonoce a na shledanou 2.4. 2024! 

Kolektiv ZŠ a MŠ Syrovice 

Fotogalerie ZŠ

Střípky z ŠVP

Střípky z ŠVP

... a ještě něco málo ze včerejších nejen lesních her   Den čtvrtý - ČTVRTEK Ani dnes se děti přírodě nevyhnuly. Inu Beskydy na ně dýchají ze všech světových stran, tak proč toho nevyužít 😉 . A že mají stále co objevovat je zřejmě z fotky malého říčního...

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...