Co trénovat k nástupu do MŠ

2. 7. 2021

CO BY MĚLY DĚTI UMĚT, ABY SE CÍTILY VE ŠKOLCE FAJN?

 mělo by znát své jméno a příjmení (u starších dětí umět i svůj věk a město, ve kterém bydlí)
 umět poznat svoji značku, kterou dostane pro označení místa na ukládání svých věcí
 poznat svoje oblečení a obuv (je dobré dítěti ráno při oblékání říkat, co má právě na sobě, a jaké s sebou bude mít náhradní oblečení)
 umět se samo svléknout, obléknout se (mladší děti s dopomocí paní učitelky: při oblékání může mít nedostatky – problémy se zipem, s knoflíky, s punčochami – mělo by však umět říct paní učitelce, s čím potřebuje pomoct)
 umět se zout a obout (mladší děti s dopomocí)
 samostatně jíst lžící (starší děti příborem) bez přehnaného bryndání a pít ze skleničky nebo hrníčku – jídlo by po sobě mělo dojídat, ale pokud opravdu hlad/chuť nemá, nemělo by jíst násilím
 umět použít kapesník a samo se vysmrkat
 hygienické návyky – umět s jistotou ovládat svůj močový měchýř – ve školce jsou časové intervaly, kdy děti samostatně chodí na záchod, do té doby by dítě mělo vydržet suché nebo by se mělo umět ozvat, pokud potřebuje jít dříve; paní učitelka dítě pomůže utřít, šikovnější zkontroluje a také mu pomůže; není velkou výjimkou, když dítě v zápalu hry prostě zapomene, to se může stát – nic se neděje – proto dbejte na nošení náhradního oblečení
 mělo by být zvyklé umýt si ruce, když jde ze záchodu, když jde jíst, když je jakkoliv špinavé, utřít se do ručníku
 umět chodit po schodech bez držení dospělého
 umět po sobě uklidit hračky či výtvarné potřeby na správné místo
 zdvořilostní návyky – umět pozdravit, poděkovat, slušně požádat – poprosit
 umět vyjádřit, co potřebuje nebo co se mu líbí a nelíbí

Fotogalerie MŠ

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2018

MŠ – Fotogalerie 2018

[ngg_images source="albums" container_ids="20" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...