Co trénovat k nástupu do MŠ

2. 7. 2021

CO BY MĚLY DĚTI UMĚT, ABY SE CÍTILY VE ŠKOLCE FAJN?

 mělo by znát své jméno a příjmení (u starších dětí umět i svůj věk a město, ve kterém bydlí)
 umět poznat svoji značku, kterou dostane pro označení místa na ukládání svých věcí
 poznat svoje oblečení a obuv (je dobré dítěti ráno při oblékání říkat, co má právě na sobě, a jaké s sebou bude mít náhradní oblečení)
 umět se samo svléknout, obléknout se (mladší děti s dopomocí paní učitelky: při oblékání může mít nedostatky – problémy se zipem, s knoflíky, s punčochami – mělo by však umět říct paní učitelce, s čím potřebuje pomoct)
 umět se zout a obout (mladší děti s dopomocí)
 samostatně jíst lžící (starší děti příborem) bez přehnaného bryndání a pít ze skleničky nebo hrníčku – jídlo by po sobě mělo dojídat, ale pokud opravdu hlad/chuť nemá, nemělo by jíst násilím
 umět použít kapesník a samo se vysmrkat
 hygienické návyky – umět s jistotou ovládat svůj močový měchýř – ve školce jsou časové intervaly, kdy děti samostatně chodí na záchod, do té doby by dítě mělo vydržet suché nebo by se mělo umět ozvat, pokud potřebuje jít dříve; paní učitelka dítě pomůže utřít, šikovnější zkontroluje a také mu pomůže; není velkou výjimkou, když dítě v zápalu hry prostě zapomene, to se může stát – nic se neděje – proto dbejte na nošení náhradního oblečení
 mělo by být zvyklé umýt si ruce, když jde ze záchodu, když jde jíst, když je jakkoliv špinavé, utřít se do ručníku
 umět chodit po schodech bez držení dospělého
 umět po sobě uklidit hračky či výtvarné potřeby na správné místo
 zdvořilostní návyky – umět pozdravit, poděkovat, slušně požádat – poprosit
 umět vyjádřit, co potřebuje nebo co se mu líbí a nelíbí

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...