Vynášení Moreny

Morena ten symbol zimy,
letos bude hodně jiný.
Z chleba jsme ji vytvořili,
kačenkám tak přilepšili,…..

Každoročně na jaře vynáší naše děti ze školky Morenu – symbol zimy, abychom ze vsi vynesli zimu. Morena, Morana, Smrtholka či Mařena, se vynáší v předvelikonočním období od Družební neděle po Květnou neděli. Letos jsme vyrazili 27.3.2019 dopoledne. A protože tady nemáme řeku, vypravili jsme se k místnímu rybníku. Nápomocny nám při hledání správné cesty byly barevné pentličky, které nás dovedly až k vodě. Děti se na to pořádně připravily, naučily se krásné básničky, které Moreně před vhozením do vody přednesly. A protože dbáme na ekologii, vyrobili jsme Morenu ze starého chleba, který posloužil jako krmení divokým kačenkám a kapříkům. Na zpáteční cestu jsme si s sebou od vody vzali pár větviček, navázali na ně pentličky a tyto létečka jsme si přinesli do školky. A protože máme kamarády ve škole, zanesli jsme létečka i do prvních tříd, abychom to přicházející jaro vnesli i tam.

Více fotek naleznete v naší fotogalerii 🙂

Fotogalerie MŠ

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE :-)

Slavnostní vyhlášení prací – AKTUALIZACE 🙂

Dne 11. 1. 2024 se uskutečnilo vyhlášení literárně - výtvarné soutěže na téma "Nekonečný svět fantazie" v rámci projektu Jižní Morava čte, do kterého se naše děti také zapojily. A jak to dopadlo?  kategorie próza / 1.-5. tř./ 3. místo Kryštof Gallina, ZŠ Ořechov...

Výlet předškoláků k Ivančicím

Výlet předškoláků k Ivančicím

16. 9.2021 směřovaly naše kroky (spíše kola autobusu)  na Ivančicko, kde na nás vykoukla úplně jinak členěná krajina, než na jakou jsme zvyklí. Naskytl se nám nádherný pohled na kopcovitý terén místy lemovaný řekou, kousek dál jsme se zahleděli na krajinný útvar...

MŠ – Fotogalerie 2020

MŠ – Fotogalerie 2020

[ngg_images source="albums" container_ids="29" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...

MŠ – Fotogalerie 2019

MŠ – Fotogalerie 2019

[ngg_images source="albums" container_ids="23" display_type="photocrati-nextgen_basic_compact_album" gallery_display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" galleries_per_page="0" enable_breadcrumbs="1"...